SMILE

Projekt nr.: 2021-1-EL-KA220-SCH-000032762
KOORDYNATOR PROJEKTU: Eastern Macedonia – Thrace Regional Directorate for Primary and Secondary Education (Grecja)

REZULTATY
Program pracy projektu został opracowany w celu skutecznego osiągnięcia następujących REZULTATÓW:

  • Ponadnarodowe badanie dotyczące postaw nauczycieli wobec muzyki w edukacji, ich nastawienia do wykorzystania muzyki jako narzędzia w edukacji włączającej oraz technik, których używają już w swoich klasach, aby osiągnąć powyższe cele. Wnioski zostaną zebrane w Raport z analizy potrzeb.
    PR1 REPORT
    PR1-EN-BASIC VERSION
    PR1-GR-BASIC VERSION
    PR1-IT-BASIC VERSION
    PR1-PL-BASIC VERSION
    PR1-SW-BASIC VERSION
  • Cyfrowe repozytorium utworów, ćwiczeń, metod, przykładów, które mogą być wykorzystane jako narzędzie edukacyjne w edukacji włączającej. Repozytorium będzie również zawierać listę działań, instrukcji, planów lekcji i technik muzycznych, które pomogą nauczycielom skutecznie integrować muzykę w codziennym nauczaniu.
  • Przewodnik ten będzie zawierał przeprowadzone badania, które dowodzą istotności i znaczenia muzyki w uczeniu się międzykulturowym i edukacji włączającej. Ponadto, będzie zawierał informacje o edukacji włączającej oraz sposoby integrowania muzyki w edukacji formalnej i i nieformalnej.
  • Szkolenia online zaprojektowane jako MOOC zostaną opracowane jako końcowy rezultat projektu, dając szansę dużej liczbie nauczycieli, w Europie i poza nią, na przeszkolenie w zakresie wykorzystania muzyki w ich wielokulturowych klasach, w zakresie edukacji włączającej. Będzie to pełne szkolenie krok po kroku, dotyczące wykorzystania muzyki zarówno w formalnych, jak i nieformalnych formach nauczania. Ponadto, podczas szkolenia bezpośredniego, nauczyciele zdobędą praktyczną wiedzę na temat tego, jak integrować muzykę w swoich klasach, którą będą mogli dostosować odpowiednio do specyfiki swoich uczniów.

DODATKOWE ZAJĘCIA DLA NAUCZYCIELI

  • Szkolenie dla nauczycieli: Nauczyciele szkół podstawowych z 5 krajów partnerskich będą uczestniczyć w 4-dniowym szkoleniu na Cyprze. Szkolenie będzie koncentrować się na sposobach wykorzystania muzyki w ich codziennym nauczaniu jako narzędzia pedagogicznego dla integracji społecznej.
  • Nauczyciele uczestniczący w szkoleniu wezmą również udział w fazie pilotażowej. Zostanie ona przeprowadzona po zakończeniu PR1, PR2 i PR3 według opisanych instrukcji (PR3 Przewodnik dla nauczycieli ) i z wykorzystaniem zaproponowanych materiałów (PR2 Cyfrowe Repozytorium). Co najmniej 3 działania, które zostaną wdrożone w ich klasie, zapisane i przedstawione jako dobre praktyki. Dobre praktyki zostaną zarejestrowane/zapisane na potrzeby MOOC PR4. Nauczyciele udzielą cennych informacji zwrotnych na temat trudności/wyzwań, z jakimi spotkali się w swoich klasach podczas realizacji działań, a następnie konsorcjum przystąpi do wprowadzania poprawek do materiałów.
  • Działanie związane z upowszechnianiem: Na koniec nauczyciele zostaną poproszeni o podzielenie się swoimi doświadczeniami podczas wydarzenia upowszechniającego, które odbędzie się w siedzibie każdego kraju partnerskiego.